Jiří Fogl a Pavlína Rambová
Pod schody 203
564 01 Žamberk

O Nás

Knihařské práce

Provádíme vázání knih bibliofilských edic malých nákladů. Vážeme diplomové a bakalářské práce, ročníky časopisů, sbírky zákonů, opravujeme staré a poškozené knihy, zhotovujeme kroužkové vazby, na zakázku zhotovujeme kroniky, pamětní knihy, alba, desky, šanony, vizitkovníky, zápisníky, dárkové kazety a etuje v celokoženém nebo standardním provedení. Ozdobíme logem, nápisem nebo podle Vašeho přání diáře nebo peněženky. Pracujeme pro firmy i pro jednotlivé zákazníky. Veškeré práce jsou prováděné ručně, přísně se dodržují tradiční pracovní postupy osvědčené lety práce. Provádíme vazby plátěné (vzorník nejpoužívanějších pláten zde), poloplátěné (doplněné papírem), polokožené a celokožené. Hotové knižní desky zdobíme zlacením, tiskem přes barevné folie nebo tzv. slepotiskem (vytištěné znaky na materiálu ztmavnou). Pro tisk nápisů máme vlastní zásobníky písma. Pro tisk firemních log a jiných znaků zajistíme potřebné štočky. Zhotovujeme uměleckou knižní vazbu, kde využíváme

znalostí zpracování kůže a pergamenu. Poskytujeme telefonické konzultace. Knihařství Jiří Fogl a Pavlína Rambová vydává od roku 2006 vlastní edici knih. Doposud námi vydané tituly Zatím vyšlo: Kalendář starých druidů (2006), Pocta knize (2008) a Ping Sin: Hvězdy a Jarní vody (2009).


Paspartování a rámování

Provádíme paspartování, adjustaci a rámování fotografií, grafických listů a obrazů jak pro firmy, tak i pro jednotlivé zákazníky. Zarámujeme Vaše rodinné fotografie, obrázky Vašich dětí, sestavené puzzle, výšivky, paličkované krajky, diplomy, plakáty, aj. Používáme sklo čiré i antireflexní. Rámujeme do dřevěných nebo kovových rámů (ilustrační foto zde), nebo lemujeme plátěným proužkem a paspartujeme (vzorník nejpoužívanějších paspart zde). Ukázká adjustace historického vějíře Po dohodě se zákazníkem provádíme adjustace trojrozměrných předmětů (medaile, pečeti, mince, nerosty, vějíře).